Instrukcje konserwacji

Fenix zobowiązał się wobec swoich klientów do przekraczania ich oczekiwań pod względem wysokich standardów wykonania latarek typu LED. Śmiało można powiedzieć, iż naszym kredo są słowa "Lepszy niż najlepszy". Nie zmienia to faktu, iż nawet najdoskonalsza latarka wymaga odpowiedniej konserwacji, tak by mogła nam służyć przez długi czas. Poniższa instrukcja konserwacji wyjaśni jak najlepiej dbać o jakże cenną latarkę marki Fenix:

1) Nie demontuj zapieczętowanej głowicy. Może to doprowadzić do uszkodzenia latarki i powoduje utratę gwarancji.
2) Używaj baterii najwyższej klasy. Jeśli nie będziesz korzystał z latarki przez dłuższy czas, wyjmij z niej baterie. Pozostawienie baterii w środku może uszkodzić latarkę przez wyciek elektrolitu lub rozerwanie baterii.
3) Wraz z upływem czasu, o-ring może zostać zużyty. Jeśli tak się stanie należy go wymienić na nowy, dzięki czemu latarka zachowa wodoodporność. Wszystkie latarki Fenix zawierają zapasowy o-ring w zestawie.
4) Oczyszczaj raz na jakiś czas styki swojej latarki, szczególnie, jeśli emitowane światło miga lub latarka przestanie świecić. Może być kilka powodów, dla których latarka migocze lub nie działa:
powód A: rozładowana bateria
rozwiązanie: należy wymienić baterie na nowe lub doładować akumulatory. Pamiętaj by bateria została założona prawidłową anodą i katodą.
powód B: styki kontaktowe są zabrudzone
rozwiązanie: należy wyczyścić styki bawełnianym wacikiem nasączonym alkoholem.
powód C: głowica lub inne elementy są poluzowane
rozwiązanie: należy przesmarować pierścienie oraz śruby, następnie dokręcić szczelnie wszystkie luźne elementy.
powód D: bateria ma zbyt wysokie napięcie
rozwiązanie: należy odczekać, aż napięcie baterii spadnie; większość latarek Fenix wyposażone jest w  zabezpieczenie przeciwko zbyt wysokiemu napięciu, w wyniku którego najsłabszy tryb świecenia jest nieaktywny. Po krótkim czasie świecenia napięcie się unormuje i świecenie w najsłabszym trybie ponownie będzie możliwe.

Jeśli powyższe metody nie działają, proszę skontaktować się z dystrybutorem lub bezpośrednio z serwisem Fenix.

Sklep internetowy od home.pl